Nullamlacus dui ipsum

Nullamlacus dui ipsum conseque loborttis non euisque morbi penas dapibulum orna. Urnaultrices quis curabitur phasellentesque congue magnis vestibulum quismodo nulla et feugiat. Adipsfsisciniapellentum leo ut consequam ris felit elit id nibh sociis malesuada.

Continue Reading »

Teachers Login Here

Teachers Login Form

 

Pupils Login Here

Pupils Login Form

 
Süleyman Demirel Üniversitesi

Kazakistanda Üniversiteler arasında bulunan 1996 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Almata’da bulunan 1996 kurulmuş ve kısa süre içerisinde ülkenin en prestijli üniversitesi haline gelmiş Türkiye’de ki eski Cumhurbaşkanının ismini taşıyan yükseköğretim kurumudur.
Süleyman Demirel Üniversitesi, dünya çapında bir misyon ile özel sektöre destek, ortak eğitim kurumudur. konferanslar, Olimpiyatlar, konserler, öğrenci toplantıları, 26-27 Mart’ta yapılan Türkçe Olimpiyatları düzenlenmektedir. Öğrenciler üniversite bünyesinde psikolojik danışmanlık alabilirler.
Türk Büyükelçisi Lale Ülker ve Konsolosu Yeşim Kebapchiuly sık sık  ziyaret eder.
Birçok öğrenci Kazakistan'ın büyük şehirlerinden gelen Türk-Kazak liselerinden mezun olan öğrencilerdir. Türkiyeden Öğrencisini EuroStar’la alan Süleyman Demirel Üniversitesi’nin yök denkliği bulunmaktadır. Anlaşmalı olduğu üniversiteler Ankara Fatih Üniversitesi (Türkiye), Leiden, Amsterdam (Hollanda), Lorant Etvas, Budapeşte (Macaristan) Ekonomi Enstitüsü Sh.Ualikhanov Enstitüsü.
Eğitimin 2.3.4.sınıf öğrencisi olarak staj yaparsınız.
Süleyman Demirel Üniversitesi öğretim dili İngilizce, Rusça, Kazak Türkçesi'dir.
Spor kulübü, animasyon, Müzik kulubü, basın merkezi, eğitim kulübü,
temiz, konforlu ve güvenli ve yanı sıra çok pahalı değil ve tüm faaliyetlerinde yaşamak için bir yer bulacaksınız emin olabilirsiniz. Kendi gibi aynı yaşam tarzını paylaşan diğer öğrencilerle birlikte olmak isteyeceksiniz. Öğrenci kulüpleri gibi mümkündür. Tenis, futbol, ​​basketbol ve bilardo gibi çeşitli spor, dağlar, piknik ve faaliyetleri, doğa turları da düzenliyor.
Ikamet eden öğrenciler için Araba park yerleri. Zengin ekipmanları ile fitness merkezi bulunmaktadır.

Yurt olanakları:
Nevresim, yorgan, yastık ve temel temizlik ve çamaşır yıkama sağlar.
Banyo ile 2 veya 3 öğrenci için çalışma-yatak odası.
Büfe Eğer boş zamanlarınızda arkadaşlarınızla randevu verebilecek güzel bir yerdir.
Kahvaltı ve akşam yemeği kantinde sizin için hazırdır.
İnternet her zaman mevcuttur.
Rusça, Kazak Türkçesi, İngilizce dil bilgisi yetersiz olan EuroStar grubu adaylar sürekli eğitim merkezi olarak bir akademik yıl dil Kursu ders alırlar.

Bölümler

Ekonomi
Ekonomi alanında ve Uluslararası ticaret, iş çevrimleri, çevre veya borsa ile ilgilenen öğrenciler için, ekonomi doğal bir seçimdir. Sosyal bilimler için özenli yaklaşımla ekonomi birçok öğrenci için işletme, bankacılık, hukuk ve sağlık işletmesi için mükemmel bir eğitim alırsınız.
Yönetim
Bu bölüm öğrencilerin etkili bir biçimde insanlara yönetmek için becerilerini, şirketin performansını arttırmak için organizasyon yapısını ,Yönetim, anlamak, kullanmak ve mevcut gelişmekte olan iş fırsatları ile bir şirketin insanlar ile ürünlerini ve vizyonunu uyum için gerekli beceri ve strateji öğretilir. Bu piyasa talebi değişimler, ekonomide değişiklikleri ve rakiplerin eylemleri olarak şirketin dış ortamda olayların avantajlarını öğrenirler.
Pazarlama
Öğrenciler pazarlama ve yüksek teknoloji hizmetleri, uluslararası ticaret, perakendecilik, ve kendi işlerini kurmak için de toptan bir pazarlama pozisyonu takip ve diğer iş becerileri geniş bir yelpazede çalışma sunulmaktadır. Öğrenciler stratejik ürün ile ilgili kararları, dağıtım, fiyatlandırma, pazarlama iletişimi, satış, pazarlama araştırması, müşteri hizmetleri ve pazarlama perakende yönetimi unsurlarını öğrenirler.
Finans
Finans hizmetleri programı mezunları, finansal planlamacıların, kişisel banka memurları, yatırım ve sigorta danışmanları ve diğer zorlu mali ve yönetim pozisyonlarında gibi dinamik kariyerlerine çoğu bankalar, tröstler, kredi birlikleri, ipotek finansmanı şirketleri, yatırım ve aracı kurumlar, finansal planlama firmaları, organize borsalar ve finansal ürün ve hizmet sunmaktır. 
Uluslararası İlişkiler
Süleyman Demirel Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Lisans Programı önemli ve titiz eğitim yöntemleriyle Siyaset ve Uluslararası İlişkiler okumak için büyük bir fırsat sunuyor. Program öğrencilere, Siyaset Bilimi ve Felsefe gibi disiplinler arası geniş bir yelpaze bulunuyor.
Mezunlarımız Politika, Diplomasi, Araştırma, İş, Gazetecilik ve Kamu Yönetimi gibi çeşitli alanlarda mesleki eğitim mümkündür. Giderek küresel toplum içinde aktif olmak için öğrencileri hazırlamak için yardımcı olunur. Birden fazla yabancı dil programını sunarak öğrencilerin dil kapasitelerini geliştirmeyi hedefleyen Uluslararası İlişkiler ve Karşılaştırmalı Politik Çalışmalar gibi ek olarak çalışmalar mümkündür.
Kazakistan kültürel ve kurumsal kaynak alırken Üniversitemizin Programı yüksek öğrenim batı modeline dayanmaktadır. 2008’den bu yana hemen hemen tüm bölgelerden öğrencileri çekmiştir. Üniversitemiz  müzakere, tartışma ve gelecek IR profesyoneller için tartışma becerilerini geliştirmek için öğretim üyeleri ve öğrenciler arasındaki yakın etkileşime dayalı bölümümüzde uygulamalı dersler de verilmektedir.

Gazetecilik kazakça ve ingilizce ortak programda verilir.

Yabancı Diller
İKİ YABANCI DİL (İngilizce ve Fransızca) 
Pedagojik: Öğrenciler için pedagojik formasyon yeterlilik standart uluslararası ihtiyaçları olan bir veya iki yabancı dil öğretmenleri.
Sosyal-pedagojik: gelişmiş düşünce ve büyük bir yaşam deneyimi ile çok kültürlü kişilik oluşumu.
Eğitim-Pratik: Bilgi okuryazarlığı, eğitim sürecinde en yeni teknolojilerini kullanma becerileri.
KAZAK DİLİ VE EDEBİYATI
Öğrenciler, fonetik olarak Kazak Dili ve Edebiyatı, sözcükbilim, morfoloji, sözdizimi, Kazak edebiyatı Kazak dilbilgisi ve tarihin temel bilimler konusunda iyi bir program çalışması. Kazak Dili ve Edebiyatı Bölümü İngilizce ve Türkçe dillerinde yoğun kurslar ile desteklenmektedir.
TERCÜMANLIK(İngilizce ve Türkçe) Bu uzmanlaşma programı en üst düzeyde tercüman hazırlık sağlar. Ayrıca öğrencilerin pedagojik süreçleri kurşun ve bilimsel araştırmacılar üzerinde çalışmak için fırsat verilir. Burada, öğrencilerin öğrenme:
Bu tür uluslararası sosyal, siyasal ve ticari çalışmalar gibi farklı alanlarında sözlü ve yazılı çeviri ile farklı kültür ve dillerin temsilcileri arasında etkileşim kurma yeteneği.
Yeteneği çeviri geleneksel ve yenilikçi yöntemleri kullanmak.
Uluslararası etkileşimin etnik normlar hakkında bilgi.
Sözlü iletişimin farklı alanlarında yabancı dil, işleyişi ilkeleri öğrenme pratik sistemi nasıl kullanılır.
BİLGİSAYAR BİLİMLERİ
Bilgi Sistemleri çalışmanın ana unsurları şunlardır: Bilgisayar Ağları, İşletim Sistemleri, Bilgisayar Güvenliği, Veritabanı Sistemleri Geliştirme, Yöneylem Araştırması, Uzman Sistemler, Yapay Zeka. Bu temel bilgisayar bilimleri konularında anlaşılması okuyan ilk iki yıl boyunca eğitim alınır. Üçüncü sınıfta güçlü Programlama bilgi, Algoritmalar, Matematik ve Fizik, gerektirir. Bu programın mezunları genellikle sistem yöneticileri, bilgi sistemleri geliştiricileri, ağ sistemleri geliştiricileri, veritabanı geliştiriciler ve sistem yöneticileri olarak çalışmaktadır.
BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ VE YAZILIM
Bilgisayar Ağları, Bilgisayar Güvenliği, Elektrik Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Mikroişlemci Programlama, Bilgisayar Sistemleri Mühendisliği, İşletim Sistemleri, Veritabanı ManagementSystems, Mantık Programlama ve Uzman Sistemler, Bilgisayar bilimi konuların anlaşılması okuyan iki yıl kaplıdır. Güçlü Programlama bilgi, Algoritmalar, Matematik ve Fizik, gerektirir.
program mezunları genellikle elektrik mühendisleri, bilgi teknolojisi uzmanları, yazılım geliştiricileri ve bilgi güvenliği mühendisi olarak çalışılmaktadır.
BİLİŞİM (Bilgi sistemleri)
Yapay Zeka, Bilgisayar Sistemleri Mühendisliği, Elektronik, Bilgisayar Bilimi, Tasarım, Programlama Dilleri, Yazılım Mühendisliği, Nesne Tabanlı Programlama, Algoritma Analizi, Biçimsel Diller ve Otomatlar Kuramı, Mantık Programlama ve uzman sistemler, Temel Yapıları Okuyan ilk iki yıl boyunca kapalı olan bu temel bilgisayar bilimleri güçlü Programlama bilgi, Algoritmalar, Matematik anlaşılması program genellikle sistem analistleri, yazılım geliştiricileri, bilgi sistem mühendsleri ve yazılım proje yöneticileri olarak Bilgisayar büyütülmesini temel çalışma araştırma odaklı çalışırlar.
MATEMATİK BİLGİSAYAR
Matematik olarak mezun alanları profösyonel faaliyetleri, uygulamalı matematik, sistem programlama, ekonomi ve aktüel matematik içinde matematik vardır. Bilgisayar modelleme, matematik olarak çalışırlar.
MATEMATİK
Analitik geometri, cebir, matematiksel mantık, topoloji, fonksiyonlar teorisi, ve diğerleri: Bu uzmanlık öğrencileri matematik biliminin temel alanlarında mesleki eğitim almaktadır.
Matematik Tarih çalışmalarI, Aynı zamanda, bir bütün olarak programlama
gerekli bilgi almak ve derin teori ve  metot yöntem içerir. Bu uzmanlaşma mezunları üniversitelerde ve bilimsel merkezlerde, orta okullarda bilimsel - pedagojik aktivite  
Yükseklisans
Bilgisayar ve Yazılım
Amaç - çok yetenekli BT uzmanları hazırlanması - serbestçe bilimsel ve teknolojik ilerleme gelişme koşullarında yatakları alacak profesyonellik düzeyinde teknolojileri. Bilgisayar Bilimi ve Yazılım Master teknolojisi araştırma ve geliştirme, bilgisayar yöntemleri ve teknolojileri analiz ve veri, bilgi sistemleri, karar destek sistemleri yorumlanması bilgileri geliştirir. Ağ teknolojileri, yazılım sistemleri, model sistemleri ve ağları, bilgisayar teknolojisinin donanım tasarımı tasarım teknolojileri alanlarında eğitim verilir.
Matematik
Amaç - bilim, eğitim ve matematik alanında üretim ihtiyaçlarını karşılamak için bilimsel ve pedagojik personelin hazırlanması. Bu amaca ulaşmak için, yüksek lisans öğrencilerine analiz modern yöntemleri, cebir çalışma gercekleşir. Ayrıca, modern bilgi ve bilgisayar teknolojisi farkındayız ve bilimsel araştırma süreci başlamıştır.
Matematik (Pedadoji)
Amaç - gerçek gelişmekte olan ülkelerde mesleki hareketlilik garanti bilimin farklı alanlarının kesiştiği noktada temel bilgi ile mezun sağlamaktır. Matematik bilgilerini derinleştirilmesi olarak, bu tür değişmeli cebir, genel topoloji, real değişkenler, fonksiyonel analiz, matematiksel fizik, sayısal matematik modern yöntemler, fonksiyonlar teorisi gibi diğer disiplinlerle öğrenirler.
Ekonomi
Amaç - özel ile hızlı bir istihdam olanağı sağlayan tam, yüksek kalite, mesleki eğitim, ekonomik alanda, yönetim ve işgücü piyasasında üretim ve rekabet organizasyonunda mesleki yeterlilik sağlanır. Yüksek Lisans piyasa ekonomisinin ekonomik yasaların, işletmeler, fiyatlandırma ve ekonomik kuruluşların vergi, yatırım ve yenilik faaliyetlerinin işleyişi ile ilgili temel bilimsel ve yönetsel, finansal, ekonomik, pazarlama alanları geliştirir.
Yönetim
Amaç - ekonomi ve yönetim modern eğilimlerin derinlemesine bilgi vermektir. Gelecekte bu tür farklı faaliyetlerini yürütmek için bir fırsat olur. Master olarak Organizasyon, yönetim, üretim ve yönetim (analitik, araştırma, uzman tavsiyesi, eğitim (öğretim) Master stratejik yönetim, araştırma ve yönetim sistemleri konusunda bilgi sahibi tasarım, kurumsal yönetim, kalitesi, vb.
Yabancı dil: iki yabancı dil
İngilizce-Fransızca / İngilizce-Türkçe / İngilizce-Çince - yabancı dil çalışmalarda lisans dereceleri sunmaktadır. (Yabancı dil Fransızca, Türkçe ve Çince 2011 yılında açılmıştır.)
Amaç - (öğretim) eğitim - kursiyerlerin yetki oluşumu için standart uluslararası gereklerine yabancı (iki) öğretmeni olarak hizmet veren, yabancı gelişmiş deneyimi ile bilimsel ve yöntemsel edebiyat çalışması, gelecek deneysel araştırma dil eğitimi ve deneyimi olan genelleme, öğrenme süreci, örgütsel-yönetsel uygulama sonuçları ile deney - sosyo-eğitimsel çeşitli seviyelerde yabancı dil eğitiminin içeriği planlama - gelişmiş dünya görüşü ve düşünce tarzı ile çok kültürlü bir kimlik oluşumunu sağlamaktır.
Kazak Dili ve Edebiyat Amaç - Kazak dili ve edebiyatı alanlarında, sosyal bilimler ve beşeri bilimler eğitimi yüksek nitelikli uzmanlar yetiştirmektir. Rusya, Türkiye ve Avrupa'nın en önemli bilim merkezlerine öğretim bilimsel ziyaret organizasyonu. İngilizce ve Türkçe okuyan ve derinlemesine müfredat uygulanması yapılmaktadır. Kazak Dili ve Edebiyatı Filoloji Araştırmaları ve Öğretim Kazak Dili ve Edebiyatı (Kazakça) lisans dersleri vermektedir. Ayrıca, Türkçe ve İngilizce dillerinde yoğun ders çekirdek müfredatın bir parçası olarak sunulmaktadır. Bölüm SDÜ de diğer bölüm ya da Kazak Dili ve Edebiyatı Yüksek Lisans derecelerine yönelik lisansüstü programlar yürütmek diğer üniversiteler ile işbirliği yapmaktadır. Mezunlar Kazakistan'da orta dereceli okullarda (öğretmenlik) kendi ana dilini öğretmek mümkün olacak.

1. nasıl SDÜ girebilirim? 
SDÜ kabul Kazakistan'ın diğer üniversitelere girmesini farklı değildir. KBB bir geçer not var Mezunları SDÜ girebilirsiniz. 

Ama üniversitede okuyan dili İngilizce olduğundan, başvuru Orta düzeyde İngilizce bilmeniz gerekir. Başvuru gönderme Documents.Students bu test bir geçer not attı İngilizce testi geçmek zorunda, otomatik olarak ilk yıl gidin ve geçer not puan vermedi adaylar İngilizce bir yıllık hazırlık kurs yapılmalıdır. 
2. Hangi konularda size SDÜ fakülte girmeyi tercih gerekiyor? 
Bu coğrafya seçmelisiniz İktisat Fakültesi girmek için. 

İngilizce seçmelisiniz İki yabancı dil, Çeviri Çalışmaları ve Uluslararası İlişkiler gibi Yabancı Dil uzmanlık için Filoloji Fakültesi girmek için. Mühendislik fakültesi için, öğrenci fizik seçmesi gerekir. Uzmanlık için Kazak fakülte girmek için Kazak dili ve edebiyatı ve gazetecilik size Kazak seçmek zorundasınız. Gazeteci özel giren öğrenciler yazılı kompozisyon ve mülakat sonucunda bir biçimde yaratıcı sınavı. 
3. Ben devlet bursu ile SDÜ için başvurabilir mi? 
Evet, devlet bursu ile SDÜ tüm uzmanlık için başvuruda bulunabilirsiniz. 
4. Nasıl SDÜ iç burs kazanabilir? 
Cumhuriyet yarışmalarda ilk üç ödül sahipleri sadece festivallerde sağladığı özel bir burs verilecektir. 
5. Ne indirimler öğrenciler için kullanılabilir? 
(Her ders için her uzmanlık için) bir akademik yıl için üniversite tarafından sağlanan öğrenci performansı (GPA) göre öğrenim ücretleri indirim, 
• Birincilik-50% 
• İkincisi-30% 
• Üçüncülük-10% 

Söz konusu indirimler bir akademik yıl için kullanılabilir. Öğrencinin perfomance ilk üç öğrenci bir yıl sonra ve aynı zamanda yeniden kontrol bu indirim alırsınız. Diğer indirimler mevcut değildir. 
6. ne zaman üniversite için başvuru başlıyor mu? 
• Burs için rekabet belgelerin Resepsiyon 30 Temmuz kadar 1 başlar. 
• Ücretli eğitim için belgelerin Resepsiyon Ağustos 25 kadar 10 itibaren başlar 
• Yüksek lisans ve doktora için belgelerin Resepsiyon 30 Temmuz kadar 1 itibaren başlar 
• İngilizce hazırlık kursları için belgelerin Resepsiyon Ağustos 25 kadar tutulur. 
7. SDÜ orada herhangi bir yazışma kursları, ya da ikinci derece eğitimi mi? 
Hayır, hayır yazışma kursları ve ikinci yüksek öğrenim vardır. 
8. orada SDÜ herhangi bir hazırlık kursları var mı? 
Evet. SDÜ biz bir yıl sonra Orta düzeyde yeterli olacak bir yıllık hazırlık kursları ve kurs tam öğrencimiz var. Yaz döneminde İngilizce olarak üç aylık hızlandırılmış yaz kursları (Haziran ayından itibaren) orada yapılır.İngilizce hazırlık kursları bitmiş
9. Will başvuru KBB geri almak? 
Hayır. İngilizce hazırlık eğitim yapıldı Adayların öğretim giriş sınavı geçmek ve aynı fakültenin öğrencileri olur. Ana dört yıllık program ve genel olarak eğitim kursları da dahil olmak üzere, beş yıl boyunca çalışma. 
10. Öğretim şeyler 
SGB şeyler Öğretim gerçekten çeşitlidir. Şeyler büyük bir kısmı Kazakistan ve Türkiye değil. Azerbaycan, ABD, Hindistan ve Avrupa'dan gelen öğretmenler de var 
11. Süleyman Demirel Üniversitesi mezunlarının istihdam düzeyi nedir? Hangi şirketlerde işe yarıyor mu? 
SDÜ hemen hemen tüm mezunların kolayca istihdam edilmektedir. Bunlar Kazkommertsbank, Turkuaz Şirketler Grubu, Halyk, Kcell, Air Astana, Alma TV, BTA, Turkuaz, Coca-Cola, Deloitte & Touche, Agip KCO, Bank Pozitif, Ericsson, Ernst ve Young, HENKEL gibi şirketlerde istihdam edilen KazakhTelecom Kazpack, KKB, ABN AMRO-Kredi Kartı Bölümü, P & G, Philip Morris, Price Water House, Schlmberger, SEHA, Tengizchevroil, Texaco, Ankara Oteli, Ahsel Holding, Kazak-tүrіk litseylerі, Ramstor, Parsons FluorDaniel, Parker Drilling, Avrasya Bankası, Cisco Kazakistan Uzmanı, Merkezi Kredi Bankası. 
Öğrencilerin aktarmak için şartlar nelerdir? 
Başvuru sadece ilk dönem sonra başka bir özel geçebilir. Öğrenci kendi not ortalaması (başarısız) bir F-notu olmamalı. 
12. nasıl SDÜ başka bir üniversiteden transfer edebilirsiniz? 
SDÜ öğrenci başka bir üniversiteye geçiş yapmak notlar ve yapılan disiplinlerle bir transkript sağlamalısınız için. Transkript disiplinler arasındaki farkı belirler. Ancak o zaman bir öğrenci aktarma hakkında söylemek mümkündür. Eğitim kanununa göre konularda fark beş maddeden geçmemelidir. Öğrenciler sadece bir dönem sonunda transfer için başvurabilirler. Bu sadece ilk dönem ve yaz tatili sonunda anlamına gelir. Bu dönem ortasında transfer etmek yasaktır. 
13. Bir devlet bursu ile SDÜ içine aktarabilir miyim? 
Öğrenci öğrenci aynı uzmanlık için geçerli olduğu sağlayan SDÜ tüm uzmanlık kolayca aktarabilirsiniz. Öğrencinin başka bir uzmanlık içine transfer ederse onun burs kaybedersiniz. 
14. mümkün öğrenim ücreti SDÜ devlet bursu aktarmak mıdır? 
Evet, mümkün. Başka bir özel transfer ederken, ya da devlet bursu kaybetmek sahip bir yabancı üniversite öğrencileri girerken. Yani bu burs yayımlanan ve yüksek not ortalaması ile diğer öğrenciler bu yerlerde tavsiye edilir. Üniversite KC Eğitim ve Bilim Bakanlığına öğrencilerin uygulama ve değerlendirme sağlar. Karar KC Eğitim ve Bilim Bakanlığı tarafından yapılan 
15. SDÜ özel veya devlet üniversitesi mi? 
SDÜ özel bir üniversitedir 
16. biz SDÜ dini çalışmalar var mı? 
SDÜ yanı sıra Eğitim ve Bilim ve müfredatın Bakanlığı'na bağlı tüm Kazak üniversiteler Eğitim ve Bilim Bakanlığı onaylı müfredat sağlar. SDÜ İlahiyat hiçbir öğretim yoktur ve özel dini programlar var. 
17. Ne diploma SDÜ mezunları verilir? 
SDÜ mezunları RK tarafından onaylanmış bir diploma alırlar. Diploma İngilizce bir yüksek öğrenim belgesi eklenmiştir. 
18. Nerede SDÜ öğrencilerinin staj geçirmek? 
Öğrenciler Kazakistan işletmelerde staj var. Iyi bir akademik performans ile öğrenciler Türkiye'deki staj olabilir. Tüm giderleri üniversite tarafından karşılanmaktadır. 
19. ders, her yıl artış, ya da değişmez mi? 
Öğrenim ücreti, her akademik yıl% 10 oranında çarpar. Bu nokta üniversite ve öğrenci arasında imzalanan sözleşmede belirtilir.

Hızlı Menü

Kazakistan Hakkında Bilgi

  • Resmi Adi: Kazakistan Cumhuriyeti
  • Baskenti: Almati (Nüfusu: 1.250.000) (Temmuz 1994'te alinan kararla baskentin Akmola'ya tasinmasi kararlastirildi.)
  • Dil: Resmi dil Kazakça ve Rusça'dır.
  • Din: Devletin resmi dini yoktur. Müslümanlarin orani % 47'yi bulmaktadir.
  • Taninmis sehirleri: Karaganda, Çimkent, Semipalatinsk, Pavlodar, Üst Kamenogorsk, Cambul, Akdyubinsk, Kizilyar (Petropavlovsk), Kustanay, Kizilordu.
  • Ulaşım: Başkent Almatı'daki uluslararası trafiğe açık olmak üzere, tarifeli sefer yapılan 9 havaalanı vardır.
  • Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız...